Wskazania:
Zwiększenie objętość ust
Modelowanie konturu ust
Wyrównanie asymetrii ust
Wypełnienie drobnych zmarszczek wokół ust
Modelowanie i powiększanie ust zalecane jest osobom o zbyt małych, wąskich ustach, lub chcących skorygować ich wygląd. Zabiegów tych dokonuje się głównie za pomocą preparatów stabilizowanego kwasu hialuronowego. Jest to doskonały środek modelujący i poprawiający nawilżenie czerwieni wargowych. Ma konsystencję żelu- kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem tkanek człowieka, odpowiedzialnym za magazynowanie w nich wody. Terapia nie wymaga wykonania wcześniejszej próby uczuleniowej. Po zabiegu, jak po każdej iniekcji igłą, może się pojawić obrzęk i drobne zasinienia, które ustępują po kilku dniach.
Czy zabieg jest bolesny?
Ponieważ okolice ust są bardzo wrażliwe, ok. 30-40 min przed zabiegiem stosujemy miejscowy znieczulacz w postaci kremu Emla, albo znieczulamy stomatologiczne.
Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?
Po zabiegu efekt jest natychmiastowy, żel jest niewyczuwalny i daje uczucie naturalnie powiększonych ust. W zależności od preparatu efekty mogą się utrzymywać od 6 do 12 miesięcy.
Po zabiegu należy pić duże ilości wody ze względu na zdolności wiązania wody przez kwas hialuronowy.
Schemat terapii
Zabieg modelowania ust nie wymaga specjalnych przygotowań. Jest to jeden z zabiegów, które można wykonać w przerwie na lunch.
Nie należy zażywać aspiryny, substancji rozrzedzających krew i stosować leków przeciwzapalnych na około 3 dni przed zabiegiem.
W dniu zabiegu powinno się unikać intensywnego nagrzewania ciała (sauna, solarium, promienie słoneczne) oraz intensywnego wysiłku fizycznego.
Bezpośrednio przed zabiegiem należy zmyć makijaż z ust.
Preparat kwasu hialuronowego jest wstrzykiwany przez lekarza w skórę właściwą przy pomocy bardzo cienkiej igły.
Po zakończonym zabiegu wypełniania ust kwasem hialuronowym należy pamiętać aby:
-
bezpośrednio po- utrzymywać miejsca iniekcji w szczególnej czystości;
-
kilka dni po zabiegu należy pić dużo wody;
-
nie poddawać się intensywnemu wysiłkowi fizycznemu;
-
unikać wahań termicznych otoczenia, szczególnie przez pierwsze 48h (do 2 tygodni);
-
nie narażać się na dłuższe przebywanie w temperaturze poniżej 0°C oraz opalanie się;
-
przez przynajmniej 8 tygodni po zabiegu nie powinno się wykonywać takich zabiegów jak np. laseroterapia w okolicach iniekcji wypełniacza, czas ten może być dłuższy w przypadku lasera mocno rozgrzewającego typu laser CO2
Przeciwwskazania oraz działania niepożądane
• Kobiety w ciąży i karmiące piersią
• Miejsca z problemami skórnymi typu zapalnego i/lub infekcje (trądzik, opryszczka...)
• Skłonności do blizn przerostowych (keloidów), choroby układu immunologicznego, immunoterapia, nadwrażliwość na kwas hialuronowy
• Po zastrzyku mogą wystąpić reakcje zapalne tj. obrzęk, zaczerwienienie, rumień. Może też pojawić się krwiaczek. Wszystkie te objawy ustępują samoistnie w ciągu kilku dni