top of page

Wskazania:

    •    poziome zmarszczki na czole

    •    lwia zmarszczka

    •    obniżone zewnętrzne krawędzie brwi, opadające brwi

    •    zwiotczenie skóry poniżej dolnych powiek

    •    pogłębione fałdy nosowo-wargowe

    •    bruzda policzkowo-jarzmowa

    •    fałd podbródkowy

    •    linie marionetki

    •    V-lifting

    •    opadające policzki

    •    korekta okolicy jarzmowej

    •    zwiotczenie skóry w obszarze poniżej żuchwy

    •    korekta zmarszczek palacza

 

 

System nici PDO wywodzi się z Korei Północnej i powstał zaledwie 5 lat temu. Jest to więc jedna z najnowszych, obecnie szeroko stosowanych, metod liftingu. W odróżnieniu od dotychczas wykorzystywanych nici, system PDO nie posiada stożków ani haczyków unoszących tkanki. Efekt uzyskujemy dzięki specjalnemu splotowi nici i ich właściwościom pobudzania syntezy kolagenu i elastyny, wykazywanym przez polidioksanon (substancję, z której wykonane są nici).

 

 

Istnieje kilka przeciwwskazań do wykonania zabiegu nićmi PDO:

  • ciąża i okres karmienia piersią;

  • choroba nowotworowa;

  • otwarte rany lub zmiany chorobowe skóry;

  • zaburzenia krzepliwości krwi;

  • terapia przeciwzakrzepowa;

 

Kilka dni przed zabiegiem należy pamiętać, aby nie przyjmować aspiryny, leków przeciwkrzepliwych, przeciwzapalnych.

 

Efekty zabiegu widoczne są natychmiast, niemniej jednak należy pamiętać, że właściwy proces tworzenia nowego kolagenu poprzez stymulację składnikami nici rozpoczyna się dopiero po 10-14 dniach. 

 

Zaraz po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona. Mogą pojawić się niewielkie krwiaki lub siniaki, ustępujące zazwyczaj w ciągu kilku dni. 

Happy lift

 

To nowy sposób na odzyskanie młodego wyglądu twarzy. Inaczej niż w tradycyjnym liftingu, nici Happy Lift nie wymagają zabiegów ze skalpelem i gwarantują natychmiastowy efekt. 

 

Ich zastosowanie jest niemal bezinwazyjne i nie pozostawia na twarzy żadnych widocznych śladów. Co jednak najważniejsze- skuteczność nici Happy Lift jest równie wysoka jak metod tradycyjnych.W przeciwieństwie, bowiem do nici konwencjonalnych, produkty Happy Lift posiadają mikroskopijne haczyki o unikalnej długości oraz gęstości, które umożliwiają osiągnięcie efektu liftingu oraz ujędrnienia skóry. Dzięki temu, po implantacji, nić zaczyna pełnić funkcję rusztowania dla zwiotczałej skóry, a efekt ujędrnienia skóry jest widoczny już zaraz po zabiegu. 

Z czasem, po 12-15 miesiącach od zabiegu, nici ulegają naturalnemu rozpuszczeniu w organizmie, a pozytywne efekty dla skóry utrzymują się przez okres 5-6 lat.

Cały zabieg trwa zaledwie od 15 do 40 minut. 

Nici stosowane w metodzie Happy Lift posiadają znak, jakość i bezpieczeństwa CE oraz pozwolenie na stosowanie tego produktu od Ministra Zdrowia i wielu innych władz oraz organizacji medycznych na całym świecie.

 

 

 

 

 

First Lift Barb 4D

 

Wskazania:

    •    lifting twarzy

    •    utrata jędrności i napięcia skóry

    •    modelowanie wybranych partii twarzy

    •    likwidacja tzw. „chomików”

    •    poprawa  owalu twarzy

    •    asymetria łuków brwiowych

    •    opadanie górnych powiek

    •    opadające ramiona tzw. pelikany

 

To nowa wyjątkowa nić PDO ze specjalnie opracowanym systemem mikroskopijnych haczyków. Do tej pory haczyki były tylko po jednej stronie nici, teraz rozłożone są gęsto dookoła nici w dwóch kierunkach, tzw. czterech wymiarach, stąd nazwa nici. Dodatkowo nić jest dużo grubsza od tradycyjnej nici PDO, co maksymalizuje efekt liftingu. Długości nici są różne i dobierane są do potrzeb danego pacjenta. 

 

 

Przebieg zabiegu

Technika jest szybka, bezpieczna i łatwa do wykonania. Nie wymaga nacinania skóry, ponieważ nici są wprowadzane za pomocą cienkiej igło-kaniuli lub kaniuli z trokarem w tkankę podskórną. Przed zabiegiem dana okolica smarowana jest kremem znieczulającym i dodatkowo znieczulana nasiękowo lidokainą, która prawie całkowicie niweluje ból. Po zaimplantowaniu pod skórę haczyki otwierają się, unosząc opadające tkanki i zapewniając tym samym efekt silnego liftingu. Cały zabieg trwa około godziny.

 

Wygląd skóry po zabiegu

Po zabiegu Pacjent może wrócić do codziennych czynności. Skóra w miejscu wprowadzenia nici może być lekko obrzęknięta. Mogą również pojawić się zasinienia lub krwiaki na przebiegu wprowadzonej nici. Przez kilka dni twarz może być tkliwa. Do dwóch tygodni mogą utrzymywać się lekkie nierówności na przebiegu nitki.

 

 

Tuż po zabiegu następuje wygładzenie zmarszczek i poprawa konturów twarzy. Jest to wynikiem mechanicznego oddziaływania wprowadzonej nici. Po około 14 dniach rozpoczyna się neokolageneza, wzrasta napięcie i jędrność skóry. Ponadto stymulowane są fibroblasty do produkcji elastyny, dzięki czemu skóra zyskuje nowe "rusztowanie". Polidoksan, czyli substancja z której wykonane są nici poprawia również nawilżenie skóry.

 

Dzięki takiej synergii działania efekty estetyczne są spektakularne i długotrwałe. Nawet po rozpuszczeniu się nici (po około 24 miesiącach) skóra poddana zabiegowi nie opada i nie wraca do poprzedniego stanu, proces starzenia zachodzi w zwolnionym tempie.

 

Przeciwwskazania

    •    ciąża i okres laktacji

    •    zmiany zapalne w obrębie skóry

    •    skłonność do występowania blizn przerostowych

    •    stosowanie leków przeciwzakrzepowych i przeciwzapalnych

 

 

 

Nici APTOS 

 

Zapewniają długotrwały efekt, gwarantując jednocześnie naturalny wygląd twarzy. Zabieg w bezinwazyjny sposób przywraca pierwotne położenie tkanek, nadając skórze młody i świeży wygląd. Skutecznie poprawi mankamenty, związane między innymi ze zwisającym podbródkiem, opadającymi policzkami czy piersiami.

 

Technika APTOS jest obecna na rynku już od niemal 20 lat, a zadowolenie z efektów jej działania deklaruje milion pacjentów na całym świecie! W Polsce otrzymała ona niezwykle prestiżową dla branży estetycznej nagrodę Perły Dermatologii Estetycznej dla najlepszego produktu do niechirurgicznego liftingu.

 

Obecnie dostępne są cztery linie produktów nici Aptos. Rozróżnia się je ze względu na rodzaj stosowanego materiału. Nici wchłaniane „caprolac” na bazie kwasu polimlekowego i kaprlaktonu to bogata linia produktów Aptos Nano, Excellence oraz Ligot Lift. Polipropylen nie rozpuszcza się i jest z kolei typowym materiałem stosowanym w niciach chirurgicznych Aptos Surgical, gwarantując długotrwały efekt zabiegowy od 5 do 10 lat.

 

  

Opis zabiegu:

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i polega na podskórnym wprowadzeniu poprzez pojedyncze punkty nakłucia odpowiedniego modelu bioabsorbowalnej nici APTOS w celu utworzenia silnie podtrzymującego szkieletu. Efekty utrzymują się nawet do 3 lat w przypadku nici rozpuszczalnych oraz 5 do 10 lat w przypadku nici stałych. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, a okres gojenia po zabiegu trwa około dwóch tygodni, ale już po kilku dniach można powrócić do normalnego rytmu życia. Lifting całej twarzy trwa około 30-40 minut, a pojedynczej strefy zabiegowej tylko 10-15 minut.

 

Wskazania po zabiegu:

Bezpośrednio po zabiegu na obszarze poddanym implantacji mogą wystąpić następujące objawy: asymetria, obrzęk, siniaki, zgrubienia, krwiaki, zaciągnięcia skóry lub prześwitywanie nici. Mogą one utrzymywać się od jednego tygodnia do 3 miesięcy po zabiegu.

 

W ciągu 24 godzin od wykonania zabiegu zaleca się zimne okłady i przecieranie punktów wkłucia preparatem na bazie spirytusu. Przez kilka dni należy powstrzymywać się od picia gorących napojów, a przez 2 tygodnie alkoholu. Należy też ograniczyć aktywność mimiki twarzy, wysiłek fizyczny, nie stosować masaży i zabiegów intensywnie rozgrzewających.

 

Możliwe komplikacje pozabiegowe:

Choć występują one bardzo rzadko, w wyjątkowych sytuacjach mogą pojawić się następujące skutki uboczne:

- krwiak

- proces zapalny

- asymetria

- hiperkorekcja

- prześwitywanie nici,

- krwotok podczas implantacji nici

Technika ta jest polecana w sposób szczególny przy pierwszych oznakach starzenia. Wyróżnikiem nici Aptos Excellence jest minimalizacja traumatyczności zabiegu: korekcja twarzy jest przeprowadzana poprzez jeden punkt wkłucia, który nie pozostawia na skórze żadnych śladów. Dzięki specjalnie dostosowanemu końcowi, nici Excellence przenikają przez tkanki bez ich uszkadzania.

Dłuższe (16 cm) nici mogą zostać wprowadzone na granicy linii włosów, co czyni miejsca wkłucia niewidocznymi bezpośrednio po zabiegu.

 

 

 

 

 

 

Excellence Visage i Excellence Elegance– bioabsorbowalne nici z mikrowypustkami do odmładzania

 

Obszary zabiegowe:

- brwi

- obszar kości policzkowej

- żuchwa

- szyja

 - twarz

- szyja

- brzuch

- wewnętrzna strona ud

- wewnętrzna strona ramion

 

Przeciwwskazania:

- choroby autoimmunologiczne,

- ciężka choroba fizyczna,

- kolagenoza,

- choroba niedokrwienna serca,

- nadciśnienie II i III stopnia,

- hemofilia,

- zaburzenia psychiczne,

- stany zapalne i nowotwory w obszarze planowanego zabiegu,

- przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,

- zaostrzenie przebiegu wszelkich chorób przewlekłych,

- ciąża i laktacja

- wprowadzone wcześniej nierozpuszczalne implanty w obszarze zabiegowym.

Nici liftingujące

nici-first-lift-wolumetria-twarzy-aplikacja-nici-pdo-laserowe-love-racibórz-medycyna-estetyczna-katarzyna-borecka-leleń
nici-first-lift-barb-4d-wolumetria-twarzy-pdo-medycyna-estetyczna-laserowe-love-racibórz-katarzyna-borecka-leleń
nici-happy-lift-wolumetria-twarzy-pdo-medycyna-estetyczna-laserowe-love-racibórz-katarzyna-borecka-leleń
nici-aptos-wolumetria-twarzy-pdo-laserowe-love-racibórz-medycyna-estetyczna-katarzyna-borecka-leleń
nici-aptos-excellence-visage-elegance-bioabsorbowalne-nici-pdo-laserowe-love-racibórz-medycyna-estetyczna-katarzyna-borecka-leleń
nici-first-lift-wolumetria-twarzy-pdo-laserowe-love-racibórz-medycyna-estetyczna-katarzyna-borecka-leleń-lifting-zmarszczki
  • Instagram
  • Facebook
LASEROWE LOVE PNG1_edited.png
bottom of page