top of page
77.jpg

MASAŻ KOBIDO

WSKAZANIA:

- wiotka skóra, brak jędrności

- zmarszczki

- napięcia mięśniowe

- chęć relaksu, zniwelowania stresu

Masaż Kobido jest bardzo często nazywany niechirurgicznym liftingiem twarzy, gdyż może stanowić alternatywę dla zabiegów medycyny estetycznej, jedynie za pomocą manualnych ruchów osoby wykonującej masaż. W przeciwieństwie do zwykłego masażu twarzy, działa on na głębsze tkanki powodując tym samym ogromne pobudzenie mięśni oraz komórek skóry. W efekcie dochodzi do głębokiego relaksu naszego ciała, skóra regeneruje się, a zmarszczki, nawet te głębokie, spłycają się. 

Początki masażu Kobido sięgają XV w., gdy dwóch mistrzów japońskiego masażu Anma konkurowało o tytuł mistrza odmładzania dla cesarzowej Japonii. Ostatecznie, zamiast walczyć, połączyli siły i stworzyli Dom Kobido, z którego mogła korzystać jedynie cesarska rodzina i najszlachetniejsze gejsze. W tym momencie masaż ten jest dostępny dla nas na wyciagnięcie ręki.

Jest to najstarsza, najbardziej manualna metoda masażu twarzy wywodzącego się z Japonii, oparta na 48 starożytnych technikach stymulacji mięśni. Składa się z 4 faz:

1. Ruchy wprowadzające, relaksujące

Kosmetolog delikatnymi ruchami głaskania wprowadza skórę klienta do zabiegu i wprowadza go w relaks.

2. Drenaż limfatyczny

Ruchami drenującymi kosmetolog oczyszcza naczynia limfatyczne z zalegającej limfy, w celu poprawienia krążenia krwi i transportu substancji odżywczych i tlenu. Dzięki temu skóra będzie odżywiona, rozświetlona i zregenerowana.

3. Ruchy liftingujące

W tym najintensywniejszym etapie masażu wykorzystywane są szybkie i głębokie ruchy liftingujące. Kosmetolog na poszczególnych częściach twarzy wykonuje ruchy uciskające, oklepujące i ugniatające. Dzięki temu znacznie poprawia się krążenia krwi, co widać przez zaczerwieniona i ciepłą w dotyku skórę klientki.

4. Akupunktura

Na koniec kosmetolog uciska energetyczne punkty w okolicy twarzy, co sprzyja poprawie przepływu energii życia Qi.

Już po pierwszym masażu stan skóry jest widocznie poprawiony, a my sami całkowicie zrelaksowani. Jednak w celu podtrzymania efektu zabiegowego warto wykonać go w serii ok. 12 zabiegów wykonywanych najlepiej dwa razy w tygodniu. W taki sposób skóra będzie cały czas, nieprzerwanie pobudzana i stymulowana, co zagwarantuje spektakularne efekty anti-aging.

PRZECIWSKAZANIA:

- trądzik różowaty

- cera naczynkowa

- stan zapalny skóry

- przerwana ciągłość skóry

- gorączka

- choroby nowotworowe

  • Instagram
  • Facebook
LASEROWE LOVE PNG1_edited.png
bottom of page