78.jpg

 

PODSTAWOWE ZABIEGI KOSMETYCZNE​

 

Oczyszczanie  manualne skóry twarzy, pleców i dekoltu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

wskazania:

  • skóra tłusta, łojotokowa

  • mocno zanieczyszczona skóra 

  • zaskórniki otwarte i zamknięte

 

Jest to metoda wspomagająca leczenie niektórych postaci trądziku. Polega na wyciskaniu wydzieliny z ujść gruczołów łojowych i innych zmian takich jak zaskórniki i prosaki. Skórę uprzednio przygotowuje się maską rozpulchniającą i urządzeniem emitującym parę wodną- wapozonem tak aby rozszerzyć ujścia gruczołów i ograniczyć bolesność. Zabieg zakończony jest  łagodzącą maską algową. Oczyszczanie manualne może obejmować twarz, dekolt, plecy, ramiona i wykonywany jest u osób w różnym wieku.

 

 

 

 

Masaż klasyczny twarzy 

 

 

Jest znakomitą formą poprawy elastyczności tkanek, dochodzi do polepszenia krążenia krwi i przepływu limfy.  Skutecznie dostarczone są składniki odżywcze zwarte w preparatach i przede wszystkim odgrywa dużą role w relaksacji klienta. W zależności  od potrzeb i kondycji skory klienta dobierane są właściwe techniki i chwyty. Zalecane jest systematyczne korzystanie z masażu, dzięki temu skóra staje się jędrniejsza, gładsza i wygląda młodziej.  Masaż kosmetyczny jest bardzo przyjemnym  dopełnieniem zbiegu.
 

 

 

Depilacja woskowa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Usuwanie owłosienia ciepłym woskiem to najbardziej popularna metoda epilacji.  Efekt gładkiej i milej w dotyku skóry utrzymuje się od 3-6 tygodni. Minimalna długość  włosa to 4 mm. Wosk nakładany jest aplikatorem lub szpatułką na owłosioną cześć ciała zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa, usuwany jest wraz z cebulką. Zrywa się je szybkim ruchem przy użyciu specjalnych pasków w kierunku przeciwnym do kierunku wzrostu włosa. Włosy usuwane tą metodą ulegają osłabieniu. 

Pasta cukrowa to mniej bolesna alternatywa usuwania owłosienia. Pasta cukrowa nie przykleja się do skóry, jedynie do włosów. Zaletą tej metody jest to ze nie powoduje podrażnień skóry, również można wykonywać zabieg u osób z problemami naczyniowymi. Usuwa włoski nawet o długości 1-2 cm

 

 

 

Regulacja brwi 

Henna brwi i rzęs

 

Skóra wokół oczu jest cienka, prawie pozbawiona tkanki tłuszczowej i przez to bardziej wiotka od skóry na innych częściach ciała co sprzyja powstawaniu zmarszczek. Dlatego wszystkie czynności wokół  oczu należy wykonywać bardzo delikatnie aby nie rozciągać skóry. Włosy są wyrywane zgodnie z kierunkiem włosa.

Henna- Do farbowania brwi i rzęs stosujemy henny roślinne i syntetyczne. Kolor henny dobrany jest do koloru włosów: grafitowa, brązowa lub czarna.  Zabieg polega na równomiernym i delikatnym farbowaniu brwi tak aby efekt był widoczny ale naturalny. Hennę brwi warto odświeżyć po 2 tygodniach, rzęsy utrzymują się do 4 tygodni.

Makijaż- kosmetyki mineralne Jane Iredale 

Kosmetyki EKO mineralne Jane Iredale maja właściwości pielęgnacyjne i przeciwzapalne. W swojej ofercie maja również  kosmetyki do skóry suchej, wrażliwej i alergicznej. W składzie kosmetyków Jane Irdale znajdziemy przede wszystkim 100% czyste minerały, witaminy, przeciwutleniacze o farmaceutycznej jakości, a także składniki pozyskiwane z upraw ekologicznych (organicznych). Bazy, podkłady i pudry Jane Iredale tworzą barierę ochronna dla szkodliwych czynnikowa zewnętrznych, jednoczenie umożliwiając oddychanie i prawidłowe funkcjonowanie skory. Lekka konsystencja doskonale koryguje defekt skory. Firmę te charakteryzuje skuteczna ochrona przed promieniowaniami UVA i UVB. W swoim asortymencie posiadają wodoodporne kosmetyki. Komponenty nie posiadają środków zapachowych, sztucznych barwników i chemicznych środków konserwujących. W chwili obecnej kosmetyki Jane Iredale jest jak chętniej wybieraną marką makijażową wśród klinik medycznych, gabinetów kosmetycznych i ośrodków SPA w ponad 40 krajach.

 

+48 514 448 148

47-400 Racibórz

ul.Ogrodowa 18a